Вісім запитань…

Горсту Краке, екскурсоводу в Музеї пальових помешкань в Унтерульдингені

Що не можна в жодному разі проґавити, коли вперше відвідуєш Унтерульдинген?

Так звані пальові помешкання, рештки яких виявлено у різних болотах та озерах альпійського регіону. Вони є свідченнями древньої культури, віком від трьох до шести тисяч років. При цьому збереглися ці пам’ятки на диво добре. Власне, самі об’єкти, внесені до списку ЮНЕСКО, перебувають під водою та сховані від очей туристів. Однак поряд у музеї такі будинки реконструйовані на основі найновіших даних та висновків, зроблених науковцями. Тут можна цілком наочно уявити собі, як виглядало в ті далекі часи життя місцевих селян, рибалок, а також майстрів, що виготовляли вироби з бронзи.

Що подобається тут понад усе?

Цікаві та жваві екскурсії в Музеї пальових помешкань в Унтерульдингені.

Що можете по секрету порадити відвідувачам?

Найвіддаленішу терасу нової реконструкції пальового селища бронзового віку. З неї відкривається дивовижний краєвид на Боденське озеро.

Що найбільше вразило, коли вперше тут побували?

Численні археологічні знахідки віком у кілька тисяч років, які археологи підняли з дна у прибережній смузі Боденського озера. Ще більший захват у мене викликають загадки деяких таких предметів. Розкрити їх науковцям не вдається і понині, за винятком поодиноких випадків.

У яку пору року найкраще знайомитися з цим місцем?

Навесні та восени з Боденським озером та його околицями можна знайомитися, як правило, за більш спокійних умов. Восени завдяки м’якому клімату тут багато прекрасних погожих днів – аж до середини жовтня.

Що ще варто тут побачити?

На території Унтерульдингена розроблено прогулянковий маршрут, який ілюструє 10 тисяч років історії цього рибальського селища. Він веде до одного з місць археологічних розкопок, де були зроблені найважливіші знахідки, що належать до бронзової доби. Там у спеціальному павільйоні можна отримати інформацію про підводні розкопки та значення об'єкту Світової спадщини, яким є пальові помешкання.

Знайомство зі Світовою спадщиною пробуджує апетит. Які страви регіональної кухні можете порекомендувати?

Регіон довкола Боденського озера славиться своїми рибними стравами, наприклад, копченими боденськими сигами (Felchen).

Яку з пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО Ви самі хотіли б відвідати?

Ахенський собор.

Горст Краке

давно цікавиться історією рідного краю – регіону довкола Боденського озера.

Кухар за спеціальністю, він зробив хобі своєю професією і вже багато років працює екскурсоводом у Музеї пальових помешкань в Унтерульдингені.