Вісім запитань…

Ґеорґу Кірхмайєру, священику паломницької церкви Віскірхе

Що не можна в жодному разі проґавити, коли вперше відвідуєш церкву Віскірхе?

Брати Йоганн Баптист і Домінік Циммерманни, які збудували цей храм, подарували нам чудову пам’ятку епохи рококо. Відвідуючи церкву Віскірхе, розрахуйте достатньо часу на огляд цього твору архітектурного та художнього мистецтва. У центрі головного вівтаря розташоване зображення на тему одного із сюжетів Страстей Христових – Спаситель після бичування. Саме ця фігура й стала приводом для закладання церкви у XVIII столітті.

Що подобається тут понад усе?

Для мене, духовного наставника та священика, це насамперед Віскірхе як храм Божий і паломницька церква. Я вдячний за право служити в такому храмі – справжньому шедеврі мистецтва.

Що можете по секрету порадити відвідувачам?

До Віскірхе слід іти пішки, пройти хоча б останні метри – саме так найкраще можна оцінити, як прекрасно вона вписана в довколишній ландшафт серед галявин на тлі гір та лісів.

Що найбільше вразило, коли вперше тут побували?

Уперше я побував тут молодим студентом, коли вивчав теологію. Добре пам’ятаю, яке незабутнє враження на мене справили форми та кольори церкви. У цьому місці унікальним чином поєднуються мистецтво та теологія.

У яку пору року найкраще знайомитися з цим місцем?

Десь у середині травня галявини довкола вкриваються квітучими кульбабами – Віскірхе стає наче оточена золотим морем на тлі засніжених гір. Досі не перестаю щоразу захоплюватися цим видовищем.

Що ще варто тут побачити?

Після оглядин такої гарної церкви не завадить десь перепочити та підкріпитися. Це можна зробити в одному з місцевих гостьових дворів, розташованих поряд з церквою. Якщо є час, можна відвідати сусідні містечка, наприклад, Штайнгаден (Steingaden) або Роттенбух (Rottenbuch).

Знайомство зі Світовою спадщиною пробуджує апетит. Які страви регіональної кухні можете порекомендувати?

Я би порадив прості споконвічно баварські страви. Наприклад, ситний сніданок з традиційними білими ковбасками (Weißwurstfrühstück) та пивом.

Яку з пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО Ви самі хотіли б відвідати?

Охоче відвідав би ще раз Вюрцбурзьку резиденцію.

Ґеорґ Кірхмайєр

практично все своє життя присвятив Віскірхе. Колишній керівник Земельного народного університету обіймав посаду священика паломницької церкви Віскірхе з 1978 до 2012 року.

У 73-річному віці настав час виходу на пенсію. Складне розставання після кількох десятиліть, під час яких Віскірхе була для нього не лише місцем роботи, але й рідною домівкою. Адже будинок священика прилягає до церкви, що її визнано Світовою спадщиною.