Вісім запитань…

Карлу Верле, голові правління Фонду Світової спадщини на монастирському острові Райхенау

Що не можна в жодному разі проґавити, коли вперше відвідуєш Райхенау?

Обов’язковими пунктами в програмі знайомства з Райхенау є три його романські церкви: храм Святого Георгія (St. Georg) зі знаменитими настінними розписами, монастирська церква Діви Марії та апостола Марка (St. Maria und Markus) зі скарбницею і розташований серед мальовничого ландшафту храм Святих Петра і Павла (St. Peter und Paul). Докладну інформацію про історію цих храмів, споруджених у ІХ-ХІІ століттях, можна отримати, оглянувши експозиції трьох музеїв, які працюють на острові.

Що подобається тут понад усе?

Поєднання природного острівного ландшафту, берегів з плавнями і традиційної аграрної структури острова з овочевими полями й виноградниками.

Що можете по секрету порадити відвідувачам?

Здійсніть прогулянку прибережним маршрутом (Uferweg), який пролягає між церквами на острові.

Що найбільше вразило, коли вперше тут побували?

Мене досі вражають ландшафти монастирського острова Райхенау та його культурні надбання.

У яку пору року найкраще знайомитися з цим місцем?

Звісно, навесні та влітку. Однак осінь та зима теж мають свої привабливі сторони. У ці місяці туристів на острові мало. Є можливість відвідати церкви в більш спокійних та медитативних умовах.

Що ще варто тут побачити?

Можна піднятися на найвищу точку острова – Хохварт (Hochwart), звідки відкривається чудова панорама з усіма пам’ятками світової спадщини на Райхенау, а також вид на Боденське озеро з довколишніми ландшафтами.

Знайомство зі Світовою спадщиною пробуджує апетит. Які страви регіональної кухні можете порекомендувати?

На острові Райхенау за бажання можна харчуватися виключно свіжими продуктами – рибою, овочами, салатами, а до них – смачне вино з місцевих виноградників.

Яку з пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО Ви самі хотіли б відвідати?

Дуже хочеться відвідати ганзейські портові міста Штральзунд та Вісмар. Того, хто живе біля озера, постійно тягне до води.

Карл Верле

народився і виріс в районі Боденського озера. Вивчав адміністративні науки в Констанці.

З 1980-х років займається на Райхенау питаннями культури. У 2009 році очолив фонд, що відповідає за пам’ятки Світової спадщини, розташовані на цьому монастирському острові.