Вісім запитань…

Мейнраду Ґревеніґу, генеральному директорові музейного комплексу «Фельклінгер Гютте»

Що не можна в жодному разі проґавити, коли вперше відвідуєш Фельклінген?

Розташований тут науковий центр - Science Center, в якому відвідувачі можуть познайомитися з процесами й технологіями металургійного виробництва. Одним з найскладніших завдань перед інженерами було організувати транспортування територією заводу великих обсягів руди, вугілля та інших матеріалів. Тут можна не лише отримати інформацію, але й на практиці спробувати, як це функціонує.

Що подобається тут понад усе?

Те, що ця пам’ятка Світової спадщини регулярно стає місцем проведення різних виставок, концертів та інших культурних заходів.

Що можете по секрету порадити відвідувачам?

Прогулянку в «Раю» (Das Paradies). Так ми називаємо частину заводської території, яка охоплює 30 тисяч квадратних метрів між колишніми домнами й рікою Саар. Тут прокладені доріжки для прогулянок і оглядові майданчики, з яких відкриваються незвичайні краєвиди на архітектурний ансамбль нашої індустріальної пам’ятки Світової спадщини.

Що найбільше вразило, коли вперше тут побували?

Величезний потенціал і можливості для подальшого використання цього гігантського індустріального комплексу. Комбінат хоч і виведений з експлуатації, але зберіг своє обладнання та інфраструктуру.

У яку пору року найкраще знайомитися з цим місцем?

У кожної пори є свої привабливі сторони. Узимку більш інтенсивно використовуються приміщення та інші криті майданчики, а літо дає можливість для прогулянок великою заводською територією і проведення різних заходів просто неба.

Що ще варто тут побачити?

Раджу завчасно ознайомитися з культурною програмою, аби при нагоді відвідати один з наших джазових або класичних концертів.

Знайомство зі Світовою спадщиною пробуджує апетит. Які страви регіональної кухні можете порекомендувати?

Гостям, які ще не знайомі з кухнею саарського регіону, я порекомендував би скуштувати продовгуваті картопляні кнедлі (Hoorische), які традиційно подаються під вершковим соусом із салом і кислою капустою. До цієї страви ідеально пасує місцеве пиво або саарське вино з Верхнього Мозеля.

Яку з пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО Ви самі хотіли б відвідати?

Великий бар’єрний риф в Австралії.

Мейнрад Ґревеніґ

з 1999 року очолює об’єкт Світової спадщини – колишній металургійний завод у Фельклінгені.

Мистецтвознавець та археолог керував як заступник директора низкою музеїв федеральної землі Саар . Крім того, з 2011 до 2013 року він очолював Фонд культурної спадщини землі Саар.