Вісім запитань…

Ясмін Ніколсон, студентці

Що не можна в жодному разі проґавити, коли вперше відвідуєш Трір?

Обов’язковий пункт програми – відвідини давньоримських воріт Порта Нігра (Porta Nigra). Вони є головним архітектурним символом міста. Збудовані зі світлого піщаника у ІІ столітті, за понад 1700 років вони змінили лише свій початковий колір. «Чорні ворота» - так перекладається їхня назва. З усіх римських пам’яток Тріра найкраще збереглися саме вони.

Що подобається тут понад усе?

Незабутнє враження справляє римський амфітеатр, збудований у 160-200 роках і розрахований приблизно на 20 тисяч глядачів. На його арені відбувалися гладіаторські бої. Сьогодні для відвідувачів відкриті підземні ходи й приміщення, в яких гладіатори та леви очікували на свій вихід. Щороку в рамках історичного фестивалю арена знову оживає, стає місцем великого костюмованого дійства.

Що можете по секрету порадити відвідувачам?

Взяти участь у театралізованій екскурсії (Erlebnisführung) воротами Порта Нігра, здійснивши, так би мовити, подорож в часі від моменту їхнього спорудження до епохи імператора Наполеона, який наказав повернути їм початковий вигляд. До Наполеона ці древні римські ворота використовувалися як церква, в яку їх переоблаштували ще в Середні віки.

Що найбільше вразило, коли вперше тут побували?

Рівень будівельної майстерності давньоримських зодчих. Аби гідно їх оцінити, потрібно хоча б на мить замислитися над тим, що технічні можливості того часу були вкрай обмежені. Зведені в Трірі ще 1700 років тому пам’ятки недарма сьогодні є об’єктами Світової спадщини.

У яку пору року найкраще знайомитися з цим місцем?

Головний туристичний сезон припадає на квітень-жовтень, але й в інші пори року Трір вартий уваги. Оглядові прогулянки або поїздки містом здійснюються цілорічно.

Що ще варто тут побачити?

Жодна поїзда до Тріра не має проходити без відвідин собору й церкви Лібфрауенкірхе. Собор вважається найстарішим єпископським храмом у Німеччині, а церква – унікальною пам’яткою пізньоготичної архітектури. Собор веде відлік з 320 року. У ньому зберігається одна з найважливіших реліквій західного християнства – хітон Ісуса Христа, який він мав на собі безпосередньо перед розп’яттям. До Тріра його на початку IV століття привезла Єлена – мати римського імператора Костянтина Великого.

Знайомство зі Світовою спадщиною пробуджує апетит. Які страви регіональної кухні можете порекомендувати?

Галушки з підсмаженим салом і домашнім яблучним мусом - Mehlkniedel mit Griewen. Також можна порекомендувати тарт фламбе (Flammkuchen) зі сметаною, кислою капустою, печінкою, кров’янкою або ж його вегетаріанський варіант. До цих страв чудово підійде келих білого мозельського вина.

Яку з пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО Ви самі хотіли б відвідати?

Шпайєрський собор з його криптою – найбільшою колонною залою такого ґатунку в Європі.

Ясмін Ніколсон

знайома з Тріром з дитинства. Вона виросла в містечку Шляйдвайлер, що в кількох кілометрах на північ від Тріра.

Німкеня з американським корінням відвідувала Трірі гімназію. З 2010 року вивчає культурний та туристичний менеджмент у Кельні. 2012 року проходила практику в туристично-інформаційному центрі Тріра.