Вісім запитань…

Йоганнесу Германнсу, помічникові наглядача Шпайєрського собору

Що не можна в жодному разі проґавити, коли вперше відвідуєш Шпайєр?

Романську крипту (Romanische Hallenkrypta) зального типу з колонами під Імперським собором – найбільшу такого ґатунку в Європі.

Що подобається тут понад усе?

Собор Шпайєра дає можливість нібито зануритися в Середні віки. Особлива історична атмосфера огортає відвідувачів в імпозантній романській крипті з її колонами та склепіннями, за масштабами – унікальній пам’ятці цього архітектурного періоду.

Що можете по секрету порадити відвідувачам?

Каплицю Святої Афри Аугсбурзької (Afrakapelle). Вхід до неї не впадає у вічі. Вона розташована за непомітними дверцятами в боковому нефі Шпайєрського собору. Тут тихо, можна побути на самоті навіть тоді, коли в основній частині храму відбуваються екскурсії та повнісінько туристів.

Що найбільше вразило, коли вперше тут побували?

Уперше я побував тут ще дитиною, під час канікул з батьками. Вже тоді на мене особливе враження справили його розміри та потужні пілони.

У яку пору року найкраще знайомитися з цим місцем?

Важливо запастися часом, аби уважно все розгледіти. У цьому величезному храмі всюди зустрічаються різноманітні середньовічні символи. Участь в екскурсії допоможе найкраще розпізнати і зрозуміти їхнє значення.

Що ще варто тут побачити?

У західній частині собору 304 сходинки ведуть на одну з його веж. З висоти 60 метрів відкривається чудовий краєвид на долину Рейну.

Знайомство зі Світовою спадщиною пробуджує апетит. Які страви регіональної кухні можете порекомендувати?

Якщо ви не дуже зголодніли, можна купити шпайєрський крендель – брецель (Speyerer Brezel), а до нього – бокал місцевого пфальцського вина.

Яку з пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО Ви самі хотіли б відвідати?

Мачу-Пікчу – вражаюче місто древніх інків у горах Перу.

Йоганнес Германнс

народився в Ахені. Виріс у Північному Ейфелі – сусідньому гірському регіоні між Ахеном і Кельном.

Вивчав історію в Трірі. До 2012 року працював помічником наглядача імперського собору в єпископстві Шпайєра. Відповідає за інформацію про цей храм та роботу з туристами.