Вісім запитань…

Гансу Шайдинґеру, обер-бургомістру Регенсбурга

Що не можна в жодному разі проґавити, коли вперше відвідуєш Регенсбург?

Аби не проґавити нічого цікавого, можу порекомендувати безпомилкову стратегію – почати знайомитися з містом у центрі туристичної інформації в колишньому соляному складі (Salzstadel). Так можна отримати перше уявлення про місто, набрати інформаційних матеріалів, а також познайомитися з історією Регенсбурга. Ідеальне місце, аби зрозуміти, що особисто для вас є пріоритетним, і скласти свій власний план. Більшість туристичних принад розташовані в центрі. До них можна легко дістатися пішки.

Що подобається тут понад усе?

Мій робочий кабінет розташований у Старій ратуші зовсім поряд з Імперською залою (Reichssaal). З 1663 по 1803 роки в ній збирався постійний рейхстаг Священної римської імперії германської нації (Immerwährende Reichstag). Таке сусідство двох історичних будівель має, як мені здається, особливу принадність.

Що можете по секрету порадити відвідувачам?

Прогулюючись вузькими вуличками міста, іноді дивіться вгору. У багатьох місцях відкриваються дивовижні перспективи: величні вежі собору, що, здається, сягають неба, або хмари, що пропливають над «родовими вежами» (Geschlechtertürme). Саме завдяки цим вежам, в яких мешкали й вели свої торгівельні справи багаті та знатні мешканці Регенсбурга, він отримав символічне «звання» - «найбільш північного міста Італії».

Що найбільше вразило, коли вперше тут побували?

Розмаїття та жвавість цього містечка, поєднання інновацій та традицій. Пам’ятка Світової спадщини Регенсбург – це не музей, а натхненне, сучасне місто з глибоким історичним корінням.

У яку пору року найкраще знайомитися з цим місцем?

Як великий поціновувач Італії відповім без особливих вагань: літо зі жвавими вуличними кафе й концертами просто неба, коли життя переміщується на вулиці, площі, в парки. Однак і взимку в Регенсбурзі є на що подивитися. Наприклад, можна відвідати мальовничі різдвяні ринки. Осінь і весна – час для тих, хто полюбляє спокій.

Що ще варто тут побачити?

Тим, хто хоче побачити панораму Регенсбурга, можна порадити Виноградні височини (Winzerer Höhen) на північному березі Дунаю. Там можна гуляти по парку, одночасно насолоджуючись мальовничим краєвидом міста.

Знайомство зі Світовою спадщиною пробуджує апетит. Які страви регіональної кухні можете порекомендувати?

Одразу біля Кам’яного моста розташована невелика ковбасна закусочна - „Wurstkuchl“, яка працює на цьому місці вже понад п’ять віків. У меню – регенсбурзькі смажені ковбаски з домашньою гірчицею.

Яку з пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО Ви самі хотіли б відвідати?

Багато я вже бачив. Із задоволенням відвідав би всі, адже кожен такий об’єкт заслуговує на увагу. Наступний у моїх планах Бемстерський польдер у Нідерландах – осушена на початку XVII століття низовинна ділянка узбережжя.

Ганс Шайдінґер

більшу частину свого життя провів у Регенсбурзі.

Отримавши економічну освіту, 1978 року став до роботи в міській адміністрації в Регенсбургу. У 1990-х роках працював у промисловості, а 1996 року став обер-бургомістром Регенсбурга і вже двічі переобирався на цій посаді.