Вісім запитань…

Марі-Луїзі Фрай, геологу, виконавчому директору кар’єру Мессель

Що не можна в жодному разі проґавити, коли вперше відвідуєш кар’єр Мессель?

Якщо дозволяє фізична форма, обов’язково спустіться до найнижчої точки кар’єру – на глибину 65 метрів. Також можна приєднатися до тематичної екскурсії «Експедиція до свердловини» (Expedition in das Bohrloch).

Що подобається тут понад усе?

Зовнішня непримітність цього місця, в якому сховані унікальні скарби. Їх можна порівняти з діамантами, розпізнати істинну цінність яких можна не одразу.

Що можете по секрету порадити відвідувачам?

Обрати одну з екскурсій у другій половині дня, ближче до закриття, у більш спокійний час, з особливою атмосферою.

Що найбільше вразило, коли вперше тут побували?

Масштаби кар’єру, які найкраще можна оцінити, спустившись до найнижчої точки. 47 мільйонів років тому тут був вулканічний кратер, в якому з часом утворився горючий сланець з численними домішками – закам’янілими рештками тварин та рослин.

У яку пору року найкраще знайомитися з цим місцем?

З емоційної точки зору особисто для мене – це травень і червень, коли природа довкола пробуджується й, так би мовити, наповнює життям сам кар’єр.

Що ще варто тут побачити?

Музей викопних решток (Fossilienmuseum) у містечку Мессель, приблизно за чотири кілометри від кар’єру. Експозиція складається не лише зі знахідок, але й документів, що розповідають, як місцеві мешканці боролися проти планів перетворити цей кар’єр на сміттєзвалище.

Знайомство зі Світовою спадщиною пробуджує апетит. Які страви регіональної кухні можете порекомендувати?

Місцева кухня славиться стравами з картоплі. Серед них можна назвати „Messeler Flapsch“ – такі багатошарові деруни. Той, хто не вельми полюбляє картоплю, може скуштувати рідкий сир (Kochkäse) із селянським хлібом.

Яку з пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО Ви самі хотіли б відвідати?

Улітку – Ваттове мілководдя, а навесні – монастирський острів Райхенау.

Марі-Луїзе Фрай

виконавчий директор об'єкту Світової спадщини Кар’єр Мессель.

У Ахені вивчала гірничу справу, геологію і металургію. З 2003 року її професійна діяльність пов'язана з кар'єром Мессель. Незважаючи на археологічні роботи, які тривають тут постійно, кар’єр відкритий для відвідувачів. Останніми роками Марі-Луїзе Фрай багато працювала над поліпшенням та розширенням цих можливостей.