Вісім запитань…

Ральфу Лукасу, оперному співакові

Що не можна в жодному разі проґавити, коли вперше відвідуєш Байройт?

У Байройті обов’язково слід потрапити на один з концертів або спектаклів, які відбуваються в Маркграфському оперному театрі з його понад 260-річною історією.

Що подобається тут понад усе?

Неймовірно багато оздоблений і повністю декорований різьбою по дереву глядацький зал з ложами – пам’ятка епохи бароко. Мене досі вражає, що такий розкішний театр міг бути збудований у такому невеликому місті.

Що можете по секрету порадити відвідувачам?

Деякі цікаві з історичної точки зору постановки в репертуарі театру. Наприклад, подивитися оперу про давньогрецького міфологічного царя Аргенора, написану маркграфинею Вільгельміною Прусською. Адже цей оперний театр у Байройті було збудовано в XVIII столітті з нагоди весілля її дочки з герцогом Вюртемберзьким. Повторна прем’єра історичної опери у 2010 році супроводжувалася великою урочистою вечерею з п’ятьма змінами страв. Це була унікальна подія.

Що найбільше вразило, коли вперше тут побували?

Те, що зробивши всього кілька кроків, ти несподівано опиняєшся в зовсім іншому часі.

Як найкраще знайомитися з цим місцем?

Головне – без поспіху. Просто сісти в одне з крісел і мандрувати поглядом по глядацькому залу – уважно все роздивитися, відчути, перейнятися атмосферою.

Що ще варто тут побачити?

Інші проекти Вільгельміни Прусської, наприклад, парк «Ермітаж» XVIII століття на околицях міста – з його павільйонами й фонтанами, що поряд із Маркграфським оперним театром теж вважається видатним витвором епохи бароко.

Знайомство зі Світовою спадщиною пробуджує апетит. Які страви регіональної кухні можете порекомендувати?

Свинячу лопатку по-франкськи (Schäufele) – печеню з кислою капустою й кнелями.

Яку з пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО Ви самі хотіли б відвідати?

Велику китайську стіну.

Ральф Лукас

народився в Байройті. Бас-баритон вивчав оперне мистецтво в Берліні. До 2012 року працював у трупі столичної Німецької опери.

До 2002 року входив до складу ансамблю Німецької опери в Берліні (Deutsche Oper Berlin). Часто виступав за кордоном: у Франції, Італії, Австрії, Іспанії, Бразилії та інших країнах. Між 2006 до 2012 роками Ральф Лукас регулярно бере участь у Вагнерівському фестивалі, що проходить у Байройті.