Вісім запитань…

Кристіане Вінклер, історику та мистецтвознавцю

Що не можна в жодному разі проґавити, якщо вперше відвідуєш Брюль?

Після екскурсії літньою резиденцією архієпископа – палацу Аугустусбург (Augustusburg) – за гарної погоди варто неодмінно прогулятися бароковим садом та англійським ландшафтним парком до мисливського палацу Фалькенлуст (Falkenlust).

Що подобається тут понад усе?

Невеликий мисливський палац Фалькенлуст є чудовим доповненням до репрезентативного палацу Аугустусбург. У ньому панує дуже інтимна і домашня атмосфера. У цьому палаці можна отримати уявлення про те, як насолоджувалися життям вищі верстви суспільства у XVIII столітті.

Що можете по секрету порадити відвідувачам?

У літній сезон я порадила б тематичні екскурсії слідами минулих епох – Spurensuche. Під час них можна зазирнути за лаштунки палацового життя, приміром, до приміщень для прислуги, недоступних для відвідувачів під час звичайних екскурсій.

Що найбільше вразило, коли вперше тут побували?

Звісно ж, центральна пам’ятка Аугустусбурга – розкішні парадні сходи, збудовані під керівництвом найвідомішого архітектора доби бароко Бальтазара Нойманна (Balthasar Neumann).

У яку пору року найкраще знайомитися з цим місцем?

У кожної пори – свої принади. Навесні вражає різноманіття молодого трав’яного покриву в лісовій частині палацового парку. Тут можна побачити рослини, які в інших місцевостях уже стали рідкістю: наприклад, ряст, вітряниця дібровна чи купина пахуча. Для любителів природи це – невимовна радість.

Що ще варто тут побачити?

Обов’язково відвідайте музей Макса Ернста (Max Ernst Museum Brühl) – художника, який народився в Брюлі. Окрім його ранніх дадаїстичних робіт в експозиції представлено твори Ернста з колекції графіки Шнеппенгайма (Sammlung Schneppenheim).

Знайомство зі Світовою спадщиною пробуджує апетит. Які страви регіональної кухні можете порекомендувати?

Брюль розташований у регіоні, де культивується спаржа, тому в травні-червні слід неодмінно скуштувати страви з цим овочем. Також можна порекомендувати рейнську печеню з маринованого м’яса (Rheinischer Sauerbraten).

Яку з пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО Ви самі хотіли б відвідати?

Я дуже люблю Єгипет, тому хотілося б побачити пам’ятки Світової спадщини в долині Нілу.

Кристіане Вінклер

родом з кельнського регіону.

Вивчала історію, мистецтвознавство та літературу в Бонні, згодом – менеджмент у сфері культури в Кельні. В управлінні палаців Аугустусбург і Фалькенлуст відповідає за питання та програми, пов’язані зі статусом Світової спадщини, а також за роботу з громадськістю.