Вісім запитань до...

Ебергарду Брехту, обер-бургомістру Кведлінбурга

Що не можна в жодному разі проґавити, коли вперше відвідуєш Кведлінбург?

Почати найкраще з оглядової прогулянки середньовічним центром, потім зазирнути до монастирської церкви (Stiftskirche), скарбниці та музею на Замковій горі, а також зайти у розташовану тут глибоку пивницю часів імператорів Саксонської династії (Ottonenkeller) з експозицією, присвяченою цим германським правителям.

Що подобається тут понад усе?

Безліч дрібних деталей та невеликих будиночків у міській архітектурі. Вони створюють атмосферу захищеності, оглядовості та автентичності старого міста.

Що можете по секрету порадити відвідувачам?

Підніміться на Мюнценберг (Münzenberg) – таке собі мініатюрне місто в місті. Звідси можна насолодитися неймовірним краєвидом Кведлінбурга, не кажучи вже про особливу атмосферу вуличок цього району з середньовічною забудовою та рештками романського монастиря.

Що вас найбільше вразило, коли вперше тут побували?

Я виріс у Кведлінбургу. У дитинстві мене особливо вражали стіни та сторожові вежі міських укріплень.

В яку пору року тут найкраще?

У грудні варте уваги різдвяне свято «Адвент у дворах» (Advent in den Höfen). Дуже гарно тут також на початку літа та восени.

Що ще порадите тут подивитись?

Романські храми Віпертікірхе (Wipertikirche) і церкву Святого Кіріака (Cyriakuskirche) в районі Гернроде (Gernrode), а також готичні церкви на Ринковій площі і в Новому місті. Ще в програму можна включити ремісничий двір Віпертігоф (Wiperti-Handwerkerhof) і галерею з творами Ліонеля Фейнінґера (Lyonel-Feininger-Galerie). Прихильникам романтики буде цікавим казковий замок Розебург (Roseburg) у районі Рідер (Rieder). Крім того, у Кведлінбургу є багато цікавих музеїв – від Будинка-музею письменника Фридриха Ґотліба Клопштока (Klopstockhaus) до музею, присвяченого німецькому фахверку (Fachwerkmuseum).

Знайомство зі Світовою спадщиною пробуджує апетит. Які місцеві страви порадите покуштувати?

Раджу зазирнути до ресторану традиційної міської пивоварні «Людде» (Lüdde).

Яку з пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО Ви самі хотіли б відвідати?

Мені кортить побувати у старому торговому місті Вісбю у Швеції.

Ебергард Брехт

народився у Кведлінбурзі. 2001-го року обійняв посаду бургомістра, а 2011-го року - обербургомістра свого рідного міста.

Вивчав у Лейпцигу фізику, потім працював за спеціальністю в Берліні. 1990-го року став депутатом Народної палати НДР за підсумками перших вільних виборів і цього ж року - депутатом загальнонімецького Бундестагу.