Вісім запитань до...

Карл Гайнц Кроме, байдарочник і готельєр

Що не можна в жодному разі пропустити, коли вперше відвідуєш Корвей?

Завітавши до Корвей, обов'язково слід подивитись Вестверк. Західний фасад монастиря зведений 1200 років тому, він витримав уже багато чого. Це історія, до якої можна доторкнутись.

Що подобається тут понад усе?

Як на мене, будівлі випромінюють своєрідну вічність і міцність. У цих стінах люди жили й працювали вже в Середньовіччя. Не оминули Корвей і такі речі як вбивства й руйнування, але також відбудова. Попри давню історію, в будівлях зберігається життя й донині: в замку мешкає герцог фон Ратібор, до музею постійно прямують туристи, а я маю тут свій готель.

Що можете по секрету порадити відвідувачам?

Прийдіть увечері, коли відвідувачів уже нема. Тоді можна насолодитись спокоєм цього місця, посидіти на березі річки Везер і помріяти.

Що вас найбільше вразило, коли вперше тут побували?

Коли я вперше завітав до Корвей, мене вразили розміри будівель.

В яку пору року тут найкраще?

Найкраще звичайно влітку. Тоді в Корвей і довкола нього дуже багато гостей і велотуристів. У замку влаштовують концерти й виставки. А прочани, які подорожують Шляхом Святого Якова, можуть між квітнем і листопадом проштампувати в церкві монастиря свій паспорт прочанина.

Що ще порадите тут подивитись?

Типовими для нашого регіону, Везербергланду, є річковий ландшафт і мальовничі, вкриті лісом пагорби. Тут знайдеш спокій і відпочинок. Можна вирушити у велоподорож вздовж річки Везер, на берегах якої причаїлись ідилічні села й розкинулись старовинні міста.

Знайомство зі Світовою спадщиною пробуджує апетит. Які місцеві страви порадите покуштувати?

Типовими є ситні, прості страви й пиво. Тут у Східній Вестфалії варять, наприклад, детмольдське пиво. Серед солодких страв варто згадати "ліппішер піккерт" - пиріг, який можна їсти як з варенням, так і, наприклад, з ліверною ковбасою.

Яку з пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО Ви самі хотіли б відвідати?

Мене б зацікавила шахта Цольферайн. Багато інших пам'яток я вже бачив.

Карл Гайнц Кроме

уродженець Вестфалії. Він керує готелем на території замку Корвей.

Перед тим, як розбудувати готель, він був столяром, займався трудовим вихованням і водним туризмом. У Детмольді впродовж 20 років він керував майстернею для людей з фізичними вадами. Паралельно він заснував власну байдарочну фірму. Разом з нею 2004 року він перебрався в Корвей. На території замку він поступово перебудував колишній хлів на готель для активного відпочинку і став його керівником. Його спеціалізація: байдарочні подорожі по Везеру.