Вісім запитань до...

Карлу Шюнеманну, уповноваженому фабрики "Фаґус" зі зв'язків з ЮНЕСКО

Що не можна в жодному разі проґавити, коли вперше відвідуєш фабрику «Фаґус»?

Особисто мене найбільше вражають ідеї Вальтера Ґропіуса, втілені тут понад сто років тому. Будівля досі використовується для виробничого процесу, а виставка про фабрику «Фаґус» та її архітектуру розташована посеред цеху, в якому виготовляють продукцію. Наш об’єкт Світової спадщини досі працює і сповнений життя.

Що подобається тут понад усе?

Фасади зі скла та сталі досі здаються мені чимось неповторним. Залиті денним світлом виробничі приміщення нині справляють на мене неймовірне враження, як і п’ятдесят років тому, коли я прийшов сюди учнем. Роки минають, але мій захват цією архітектурою не минає.

Що можете по секрету порадити відвідувачам?

Обов’язково зупиніться перед фасадом головного приміщення – він засклений аж до землі. Зазирніть через нього всередину, аби побачити моделювання та ручне виробництво взуттєвих колодок. За понад сто років картина майже не змінилася.

Що вас найбільше вразило, коли вперше тут побували?

Тверезість, простота і функціональність архітектурного задуму.

Як найкраще знайомитися з цим місцем?

Насамперед варто пройтися територією фабрики, аби отримати загальне враження від цілого комплексу. Це займе хвилин десять, але це того варте.

Що ще порадите тут подивитись?

Якщо дозволить час, можете вирушити на околиці Альфельда – в мій рідний район Лейнебергланд (Leinebergland) з його живописними гірськими ландшафтами.

Знайомство зі Світовою спадщиною пробуджує апетит. Які місцеві страви порадите покуштувати?

Восени та взимку в Альфельді та довкола нього жодне меню не обходиться без смачних та поживних страв з листкової капусти (Grünkohl) та традиційної ковбаси з мізками (Bregenwurst).

Яку з пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО Ви самі хотіли б відвідати?

Старе місто в Кракові, занесене до списку Світової спадщини ще 1978 року.

Карл Шюнеманн

– майстер з виготовлення взуттєвих колодок. На фабриці «Фаґус» працює вже майже півстоліття. До 2009 року – на виробництві, нині – уповноважений ЮНЕСКО з питань Світової спадщини.

Відповідає, зокрема, за виставку, присвячену Вальтеру Ґропіусу та його проекту, за яким було збудовано фабрику. Народився та виріс у Нижній Саксонії під Альфельдом.