Вісім запитань…

Реґіні Біттнер, заступниці директора фонду «Баугауз Дессау»

Що не можна в жодному разі проґавити, коли вперше відвідуєш пам’ятки Баугауза в Дессау?

Стару біржу праці (Historisches Arbeitsamt), збудовану 1929 року за проектом архітектора та засновника Баугауза Вальтера Ґропіуса.

Що подобається тут понад усе?

Стара біржа праці в Дессау тісно пов’язана із соціальними реформами, які здійснювалися у Веймарській республіці. Це приміщення є втіленням ідеалів та утопій того часу – нових підходів до використання світла, організації простору та завдань архітектури в цілому.

Що можете по секрету порадити відвідувачам?

Експериментальний район Тертен в Дессау (Dessau-Törten) – місце, де вперше на практиці були випробувані ідеї та концепції раціонального житлового будівництва, розроблені Ґропіусом та його колегами з Баугауза, зокрема Ганнесом Мейєром (Hannes Meyer).

Що найбільше вразило, коли вперше тут побували?

У Дессау я вперше потрапила 1988 року. Одразу за навчальним корпусом Баугауза тоді починалася територія радянської частини. Таке сусідство архітектури Баугауза та військових казарм справило на мене незабутнє враження. Нині на місці казарм розташований новий кампус Вищої школи Ангальту.

У яку пору року найкраще знайомитися з цим місцем?

У травні.

Що ще варто тут побачити?

Садово-паркові ансамблі Дессау-Верліца (Gartenreich Dessau-Wörlitz). У чомусь їх можна порівняти з Баугаузом, адже в епоху просвітництва, коли їх було закладено, однією з головних тем також було використання архітектури для створення кращого суспільства.

Знайомство зі Світовою спадщиною пробуджує апетит. Які страви регіональної кухні можете порекомендувати?

Тарт фламбе (Flammkuchen) від шеф-кухаря Ульриха Гайльманна в кафе головної будівлі Баугауза.

Яку з пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО Ви самі хотіли б відвідати?

Бразильську столицю – місто Бразиліа, зведене в 1960-ті роки за проектом архітекторів Оскара Німейєра (Oscar Niemeyer) і Лусіо Кости (Lúcio Costa) всього за чотири роки.

Реґіна Біттнер

– заступник директора фонду «Баугауз Дессау».

Народилась і виросла культурологиня в саксонському Фрайбергу, що неподалік від Дрездена. Вона керує коледжем при фонді "Баухаус Дессау". Тут молоді архітектори, дизайнери, соціологи з усього світу займаються вивченням перспектив та завдань сучасного містобудування.