Вісім запитань…

Карлу-Йозефу Крецу, наглядачеві пивниці Бременської ратуші

Що не можна в жодному разі проґавити, коли вперше відвідуєш Бремен?

Пивницю міської ратуші (Bremer Ratskeller) з вишуканими винами. Це в прямому і переносному значенні фундамент цієї Світової спадщини.

Що подобається тут понад усе?

Найбільша у світі колекція німецьких культових вин. Це наша справжня скарбниця.

Що можете по секрету порадити відвідувачам?

Обов’язково слід зазирнути до Апостольського погреба (Apostelkeller) та Трояндового погреба (Rosenkeller). Тут зберігаються найстаріші та найцінніші вина Німеччини, починаючи з 1653 року.

Що найбільше вразило, коли вперше тут побували?

Величезна кількість німецьких марочних вин у колекції та дбайлива турбота про збереження виноробних традицій, починаючи з часів будівництва ратуші 1405 року.

Як найкраще знайомитися з цим місцем?

Приєднавшись до однієї з груп із гідом. Оглядові екскурсії по ратуші дають уявлення про понад шість віків історії Бремена. Під час екскурсії пивницею під ратушею відвідувачам показують унікальну колекцію легендарних німецьких вин, серед них – найстаріші вина, виготовлені в Німеччині.

Що ще варто тут побачити?

Верхній зал ратуші з детальними моделями кораблів періоду Ганзи, а також Золоту або Гульденову палату (Güldenkammer) з унікальним оздобленням у стилі модерн, датованим початком минулого століття.

Знайомство зі Світовою спадщиною пробуджує апетит. Які страви регіональної кухні можете порекомендувати?

Типово бременські делікатеси – «лабскаус» (Labskaus – страва із солонини, картоплі, оселедця, цибулі та маринованого буряка) і ковбасу «кніпп». Їх можна куштувати цілорічно. У холодну пору року варто спробувати капусту «ґрюнколь» та підкопчену ковбасу «пінкель». Залишилося ще згадати про рагу з молодих (до одного місяця) курчат (Bremer Kükenragout) – традиційну страву, яка подається до столу під час вшанування нових членів міської ради. Ну і, звісно, не забути про вино.

Яку з пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО Ви самі хотіли б відвідати?

Розкішну Вюрцбурзьку резиденцію з її придворною пивницею.

Карл-Йозеф Крец

керує пивницею Бременської ратуші – однією з найстаріших у Німеччині. Сам народився на Мозелі – у колисці німецького виноробства, що, власне, й вплинуло на вибір його професії.

Вік пивниці під Бременською ратушею – понад 600 років.У підвалах на глибині чотири метри під землею зберігаються німецькі вина різних років виготовлення, в тому числі й найстаріше в Німеччині – 1653 року з Рейну.