۸ پرسش از

کارل ورله، رئیس بنیاد میراث جهانی صومعه در جزیره رایشنائو

من می خواهم از میراث جهانی جزیره رایشنائو دیدن کنم: چه توصیه ای به من می کنید؟

کلیساهای واقع در جزیره از مکان هایی هستند که نباید از دیدن شان غافل شد. نقاشی هایی که بر روی دیوار کلیساهای سنت گئورگ کشیده شده اند و اشیای گران بهایی که در کلیسای سنت ماریا و مارکوس و همچنین کلیسای سنت پتر و پاول نگهداری می شوند، در نوع خود کم نظیرند. علاوه بر این پیشنهاد می کنم از سه موزه جزیره نیز دیدن کنید. این موزه ها اطلاعات مفیدی در مورد سه کلیسای یادشده در اختیار علاقه مندان می گذارند.

چه چیز این شهر برایتان بیش از همه جالب است؟

من شیفته طبیعت این جزیره هستم. ساحل دلپذیرش را هم خیلی دوست دارم. زمین های زراعی زیادی بر روی این جزیره وجود دارند. درختان مو را هم نباید فراموش کرد.

یک توصیه ی خاص برای ما دارید؟

توصیه می کنم در کنار ساحل جزیره قدم زنان از این کلیسا به تماشای آن دیگری بروید.

چه چیزی شما را در اولین بازدیدتان از این منطقه تحت تاثیر قرار داد؟

علاوه بر طبیعت منحصر به فرد این جزیره که به آن اشاره کردم، در اولین حضورم در این مکان مجذوب اشیای گران بهایی شدم که در کلیساهای جزیره نگهداری می شوند.

در چه فصلی این جا از همیشه زیباتر است؟

خب برای بازدید از یک جزیره در وسط یک دریاچه هیچ زمانی مناسب تر از اوایل سال و تابستان نیست. اما دیدن این جزیره در پاییز و زمستان هم لطف خود را دارد. در این زمان از سال می توان با آرامش بیشتری از دیدنی های این منطقه لذت برد.

از چه چیز دیگری باید در لوبک دیدن کرد؟

پیشنهاد می کنم به بلندترین نقطه جزیره هم سری بزنید که همانند برجی بر فراز جزیره می ماند. در این نقطه که بایستید، تصویر دقیق تری از این میراث جهانی و جذابیت های اطراف آن به دست خواهید آورد.

بازدید از میراث فرهنگی جهان اشتهای آدم را باز می کند. توصیه ای برای ما در مورد یک غذای ویژه این منظقه دارید؟

اگر دوست داشته باشید می توانید در جزیره رایشنائو از محصولات تازه نوش جان کنید: ماهی، سبزیجات‌، سالاد. به این ترکیب دلپذیر شراب رایشنائو را نیز اضافه کنید و لذت ببرید.

از کدام اثر که نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو آمده دوست دارید دیدن کنید؟

دوست دارم از میراث جهانی اشترالزوند و ویسمار دیدن کنم. کسی که در کنار دریا زندگی می کند به دیدن میراث نزدیک به آب علاقه ویژه ای دارد.

کارل ورله

در نزدیکی محل صومعه رایشنائو در جزیره رایشنائو متولد شده است.

او تحصیلات عالی خود را در دانشگاه کنستانس انجام داده است. کارل ورله از سال ۱۹۸۰ میلادی مسئول بخش فرهنگی رایشنائو است. وی همچنین مسئولیت بنیاد میراث جهانی رایشنائو را برعهده دارد.