۸ پرسش از

یاسمین نیکلسون، دانشجو

من می خواهم از میراث جهانی تریر دیدن کنم: چه توصیه ای به من می کنید؟

اولین جایی که باید حتما آن را ببینید، دروازه ی شهر است با نام پرتا نیگرا. این دروازه نماد شهر تریر است که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این دروازه به دست رومی ها در سده ی دوم میلادی ساخته شده است.

چه چیز این شهر برایتان بیش از همه جالب است؟

چیزی که از همه بیشتر در این شهر مورد توجه ام قرار گرفته، تماشاخانه شهر است. این تماشاخانه در فاصله سال های ۱۶۰ تا ۲۰۰ پس از میلاد با ظرفیت ۲۰ هزار تماشاچی ساخته شد. گلادیاتورها در این مکان بر سر مرگ و زندگی با یکدیگر می جنگیدند. محوطه زیرزمین این تماشاخانه هم تا امروز محافظت شده و بازدید از آن برای عموم آزاد است. می گویند جنگجویان و شیرها در این زیرزمین منتظر می شدند تا شروع نبرد اعلام شود. جنگ گلادیتورها را امروزه هم می توان به هنگام جشن های سالیانه در شهر تریر تماشا کرد.

یک توصیه ی خاص برای ما دارید؟

پیشنهاد می کنم از تورهای گردشگری دروازه شهر استفاده کنید؛ این گونه می توانید سفری به دوران امپراتوری روم کنید. این تورها با بازدید از دروازه شهر شروع می شوند و تا محل ورود ناپلئون ادامه می یابند. ناپلئون در سده ی ۱۸ میلادی دستور داد این دروازه را که در دوره قرون وسطی به عنوان کلیسا مورد استفاده قرار می گرفته به شکل سابق آن بازسازی کنند.

چه چیزی شما را در اولین بازدیدتان از این منطقه تحت تاثیر قرار داد؟

من با دیدن این شهر شیفته هنر معماری دوران روم باستان شدم. اگر محدودیت هایی که معماران در ساخت این بناهای عظیم با آن در بیش از دو هزار سال قبل روبرو بوده اند را در نظر بگیرید، ابهت این ساختمان ها بیشتر به نظرتان می آید.

در چه فصلی این جا از همیشه زیباتر است؟

بیشترین زمانی که گردشگران برای بازدید به این شهر سفر می کنند در فاصله میان ماه های آوریل تا اکتبر است. اما دیدن تریر در خارج از این ماه ها هم لطف خود را دارد. تورهای گردشگری در تمامی فصول سال برگزار می شوند.

از چه چیز دیگری باید در لوبک دیدن کرد؟

کلیسای لیب فرائن و کلیسای جامع شهر را توصیه می کنم حتما ببینید. کلیسای لیب فرائن یکی از مهم ترین بناهای سبک گوتیک است و کلیسای جامع هم کهن ترین کلیسای اسقفی در آلمان به شمار می آید. در داخل کلیسای جامع یادگاری از دوران باستان تا به امروز نگهداری می شود: لباس مقدس. بر طبق برخی از افسانه ها این تکه لباسی است متعلق به مسیح. می گویند مادر کنستانتین، قیصر روم، این تکه از لباس را با خود به شهر تریر آورده است.

بازدید از میراث فرهنگی جهان اشتهای آدم را باز می کند. توصیه ای برای ما در مورد یک غذای ویژه این منظقه دارید؟

خوردن نوعی کوفته ی آردی را توصیه می کنم که آن را به همراه قسمتی از چربی گوشت خوک و حریره سیب می خورند. علاوه بر این نوعی از خمیر نان هم هست که آن را با انواع ژامبون و سوسیس یا با سبزیجات می پوشانند. به این مجموعه یک گیلاس از شراب این منطقه را نیز اضافه کنید.

از کدام اثر که نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو آمده دوست دارید دیدن کنید؟

من دوست دارم از کلیسای جامع شهر اشپایر دیدن کنم. می گویند سرداب این کلیسا در نوع خود در اروپا بی نظیر است

یاسمین نیکلسون

شهر تریر را از دوران کودکی اش به یاد دارد.

او در منطقه ای در چند کیلومتری همین شهر به دنیا آمده است. یاسیمن که تابعیت آلمانی-آمریکایی دارد در شهر تریر به مدرسه رفته و دیپلم گرفته است. وی از سال ۲۰۱۰ در دانشگاه کلن به تحصیل در رشته مدیریت فرهنگی و گردشگری مشغول است. یاسمین در سال ۲۰۱۲ در بخش اطلاعات گردشگری میراث جهانی یونسکو در تریر دوره کارآموزی خود را پشت سر گذاشت.

 

تریر

۷۸ کیلومتر

فولکلینگر

۱۵۸ کیلومتر

لرش

۵۱ کیلومتر

اشپایر

۶۶ کیلومتر

مائول برن