۸ پرسش از

ماری-لوئیزه فری، زمین شناس و از مسئولان میراث جهانی گودال مسل

من می خواهم از میراث جهانی مسل دیدن کنم: چه توصیه ای به من می کنید؟

اگر توانایی جسمی تان مانعی ایجاد نمی کند، توصیه می کنم تا پایین ترین نقطه ممکن وارد گودال شوید و از آن دیدن کنید یا در سفرهای علمی که از سوی مرکز گردشگری برگزار می شود، شرکت کنید. عمیق ترین نقطه در کف گودال عمقی به طول ۶۵ متر دارد.

چه چیز این شهر برایتان بیش از همه جالب است؟

گنجینه ای که در دل این خاک نهفته است از همان ابتدا مود توجه ام قرار گرفت. در نگاه اول به نظر نمی آید که با چه ظرفیت عظیمی از اکتشافات در این منطقه روبرو هستیم.

یک توصیه ی خاص برای ما دارید؟

از تورهای گردشگری که به ویژه بعدازظهرها یا به هنگام غروب برگزار می شود، استفاده کنید. در این موقع از روز فضای استثنایی در این منطقه حاکم می شود.

چه چیزی شما را در اولین بازدیدتان از این منطقه تحت تاثیر قرار داد؟

هر چقدر بیش در عمق گودال وارد شوید، با ویژگی های منحصر به فرد این منطقه بیش تر آشنا خواهید شد. حاصل آتشفشانی که در حدود ۴۷ میلیون سال قبل در این منطقه رخ داد، سنگ های روغنی و اکتشافات فسیلی است که در سال های اخیر بر تعدادشان افزوده شده است.

در چه فصلی این جا از همیشه زیباتر است؟

اوج زیبایی این گودال برای من در ماه های مه و ژوئن است. این ماه ها زمانی است که طبیعت اطراف گودال از خواب زمستانی بیدار می شود و جلوه ای ویژه به این منطقه می بخشد.

از چه چیز دیگری باید در لوبک دیدن کرد؟

موزه ای در چهار کیلومتری منطقه مسل با موضوع اکتشافات فسیلی وجود دارد. در این موزه بقایای جانواران و گیاهان به جای مانده از میلیون ها سال قبل به نمایش درآمده است. پیشنهاد می کنم از این موزه نیز دیدن کنید.

بازدید از میراث فرهنگی جهان اشتهای آدم را باز می کند. توصیه ای برای ما در مورد یک غذای ویژه این منظقه دارید؟

غذاهای مخصوص این منطقه بیش تر با سیب زمینی درست می شوند، اما برای آن ها که سیب زمینی دوست ندارند هم غذا پیدا می شود: پیشنهاد می کنم پنیر و نان محلی این منطقه را امتحان کنید.

از کدام اثر که نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو آمده دوست دارید دیدن کنید؟

دوست دارم در تابستان از دریاچه واتن مر و در بهار از جزیره رایشنائو دیدن کنم.

اری-لوئیزه فری

از مسئولان میراث جهانی گودال مسل است.

او در دانشگاه آخن در رشته ی زمین شناسی تحصیل کرده است. فری از سال ۲۰۰۳ میلادی با منطقه اکتشافات فسیلی گودال مسل همکاری دارد. او در طی این سال ها تلاش کرده است که با وجود برگزاری پروژه های تحقیقاتی در این منطقه، امکان بازدید گردشگران متوقف نشود.

 

باد هومبورگ

۴۲ کیلومتر

مسل

۱۱۵ کیلومتر

وورتسبورگ

۹۵ کیلومتر

بامبرگ

۶۱ کیلومتر

بایرویت

۱۴۵ کیلومتر

رگنزبورگ