۸ پرسش از

اگن شالمایر، مدیر موزه زالبورگ

من می خواهم از میراث جهانی لیمس دیدن کنم: چه توصیه ای به من می کنید؟

در زالبورگ دیدنی های بسیاری برای علاقه مندان یافت می شود؛ از قلعه های بازسازی شده گرفته تا موزه ی زالبورگ که شما را با ظرفیت های منطقه لیمس آشنا می کند.

چه چیز این شهر برایتان بیش از همه جالب است؟

به نظرم از همه زیباتر محوطه قلعه و چشم انداز زیبای اطراف آن است. از این گذشته مردمانی برای من جالب هستند که با علاقه ی فراوان به تاریخ دوران باستان و با هدف آشنایی با جذابیت های این منطقه به لیمس سفر می کنند.

یک توصیه ی خاص برای ما دارید؟

اطلاع از یک نکته اهمیت دارد و آن تورهای گردشگری تخصصی است. این تورها با موضوعات متنوعی از جمله آشنایی با تاریخ دوران باستان یا تاریخ مطالعات باستان شناسی برگزار می شوند. این تورها چه در گرمای تابستان و چه در سرمای زمستان به طور مرتب برقرارند.

چه چیزی شما را در اولین بازدیدتان از این منطقه تحت تاثیر قرار داد؟

اولین بار که به این منطقه آمدم جذب شکوه دروازه ی قلعه و دیوارهای سربه فلک کشیده آن شدم. این مجموعه در میان درختان جنگل به شکل حیرت کننده ای خودنمایی می کرد. از آن گذشته معماری درون و بیرون قلعه هم خیره کننده است. اکتشافات صورت گرفته در این قلعه کمک زیادی به پیشرفت در تحقیقات باستان شناسی کرده است. من هم طبیعتا به عنوان یک باستان شناس از این منطقه بهره ی بسیاری برده ام.

در چه فصلی این جا از همیشه زیباتر است؟

در فصل پاییز مسلما بازدید از پارک باستان شناسی منطقه با گل های رنگارنگ و درختان اش لطف ویژه ای دارد. فصل بهار هم که فصل شکوفه دادن درختان است. در زمستان هم می توانید قدم زنان از جذابیت های گردشگری متعلق به دوره باستان دیدن کنید.

از چه چیز دیگری باید در لوبک دیدن کرد؟

در کنار بازدید از محوطه ی نظامی باید زمانی را هم به تماشای دیدنی های لیمس اختصاص داد. طبیعت اطراف قلعه که شامل پارک هسن می شود، بسیار دیدنی است. در ضمن می توانید از خانه های خرپایی شهر باد هومبورگ نیز دیدن کنید.

بازدید از میراث فرهنگی جهان اشتهای آدم را باز می کند. توصیه ای برای ما در مورد یک غذای ویژه این منظقه دارید؟

یکی از خوردنی های ویژه این منطقه پنیر مخصوصی است که آن را به همراه سسی درست شده از پیاز، سرکه و روغن می خورند. از آن جا که این منطقه قلمرو سربازان رومی بوده است، غذاهایی ویژه ای از آن دوران تاریخی نیز هنوز در این منطقه سرو می شود.

از کدام اثر که نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو آمده دوست دارید دیدن کنید؟

من دوست دارم از تاج محل در کشور هند دیدن کنم

اگن شالمایر،

یکی از شناخته شده ترین پژوهش گران منطقه لیمس است.

او که در رشته ی باستان شناسی به درجه استادی دانشگاه نائل شده در طول فعالیت های شغلی اش پروژه های مختلف حفاری و اکتشاف را سرپرستی کرده است. شالمایر از سال ۱۹۹۵ میلادی مدیریت موزه زالبورگ واقع در منطقه لیمس را برعهده گرفته است.

 

باد هومبورگ

۴۲ کیلومتر

مسل

۱۱۵ کیلومتر

وورتسبورگ

۹۵ کیلومتر

بامبرگ

۶۱ کیلومتر

بایرویت

۱۴۵ کیلومتر

رگنزبورگ