۸ پرسش از

رالف لوکاس، خواننده ی اپرا

من می خواهم از میراث جهانی در بایرویت دیدن کنم: چه توصیه ای به من می کنید؟

پیشنهاد می کنم به کنسرت بروید یا به تماشای اجرای اپرایی در سالن اپرای شهر بنشینید که ۲۶۰ سال قدمت دارد.

چه چیز این شهر برایتان بیش از همه جالب است؟

تزئینات صورت گرفته در سالن و طرح چوب به کار رفته در محل نشستن تماشاچی ها و بخشی که به نام لژ اشرافی معروف است از دیدنی ترین بخش های سالن اپرا است. جالب است که در شهر کوچکی مانند بایرویت چنین سالن اپرای پرعظمتی ساخته شده است.

یک توصیه ی خاص برای ما دارید؟

باید به اجراهای اپرا در این محل اشاره کنم. اجراهایی که برخی از آن ها ساخته ی ویلهلمینه، خواهر فریدریش کبیر، پادشاه آلمان است. در ضمن ویلهلمینه خود دستور ساخت این سالن را صادر کرده است و بسیاری از ساخته های اپرایش را در همین تماشاخانه بر روی صحنه برده است. مناسبت ساخت این بنا هم ازدواج دختر ویلهلمینه با دوک فون وورتمبرگ بوده است.

چه چیزی شما را در اولین بازدیدتان از این منطقه تحت تاثیر قرار داد؟

همین که با برداشتن تنها چند قدم به دوران و زمان دیگری وارد می شوی. فضایی غیرمنتظره در این سالن حکمفرماست که بازدیدکننده را مسحور خود می کند.

در چه فصلی این جا از همیشه زیباتر است؟

باید زمان کافی برای تماشای این سالن در نظر گرفته شود. بازدیدکننده می تواند در محل تماشاچی ها بنشیند و نگاهی به صحنه نمایش بیاندازد. تنها این گونه است که می توان تصور دقیقی از این تماشاخانه به دست آورد.

از چه چیز دیگری باید در لوبک دیدن کرد؟

پیشنهاد می کنم از دیگر پروژه هایی که به دستور ویلهلمینه ساخته شده اند نیز دیدن کنید، به طور نمونه می توان از پارکی نام برد که در مقابل دروازه ی شهر بایرویت قرار گرفته است. این پارک نیز که احداث آن به سده ی ۱۸ میلادی برمی گردد‌، در کنار سالن اپرای شهر یکی دیگر از آثار ارزشمند دوره ی روکوکو به شمار می آید.

بازدید از میراث فرهنگی جهان اشتهای آدم را باز می کند. توصیه ای برای ما در مورد یک غذای ویژه این منظقه دارید؟

من پیشنهاد می کنم غذاهای این منطقه را امتحان کنید. از جمله ی این غذاها، گوشت کتف خوک است که آن را سرخ کرده و به همراه کلم و کوفته سرو می کنند.

از کدام اثر که نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو آمده دوست دارید دیدن کنید؟

من دوست دارم از دیوار چین دیدن کنم.

رالف لوکاس

اهل شهر بایرویت در آلمان است. او دوره خوانندگی اپرا را در مدرسه هنر برلین به پایان رساند.

لوکاس تا سال ۲۰۰۳ میلادی به عنوان خواننده ی باس-باریتون با گروه اپرای پایتخت همکاری داشت. وی در جریان فعالیت های هنری اش به کشورهای مختلفی از جمله فرانسه، ‌ایتالیا، اتریش، اسپانیا و برزیل سفر کرد. رالف لوکاس از سال ۲۰۰۶، هر ساله در جشنواره بایرویت بر روی صحنه حاضر شده است.

 

باد هومبورگ

۴۲ کیلومتر

مسل

۱۱۵ کیلومتر

وورتسبورگ

۹۵ کیلومتر

بامبرگ

۶۱ کیلومتر

بایرویت

۱۴۵ کیلومتر

رگنزبورگ