۸ پرسش از

کریستیانه وینکلر، مورخ هنر

من می خواهم از میراث جهانی در برول دیدن کنم: چه توصیه ای به من می کنید؟

پس از بازدید از کاخ آگوستوس بورگ و تفرجگاه تابستانی اسقف اعظم، قدم زدن در پارک را توصیه می کنم. پارکی که به سبک دوران باروک تزیین شده است. پارکی هم مشرف به کاخ فالکن لوست وجود دارد که به سبک پارک های انگلیسی احداث شده است.

چه چیز این شهر برایتان بیش از همه جالب است؟

به نظرم اسرارآمیزترین بخش، کاخ شکار یکی از مجموعه های مکمل کاخ آگوستوس بورگ است. وقتی وارد این کاخ شوید، فضای ویژه آن را درک خواهید کرد و تصویر بهتری از تفریحات رایج در سده ی ۱۸ میلادی به دست خواهید آورد.

یک توصیه ی خاص برای ما دارید؟

توصیه می کنم در فصل تابستان از تور گردشگری کاخ استفاده کنید. در این موقع از سال این امکان وجود دارد که نگاهی هم به پشت درهای بسته بیاندازیم و با جزییات بیشتری در مورد آداب و رسوم این کاخ آشنا شویم؛ از جمله در مورد شیوه پذیرایی رایج در کاخ.

چه چیزی شما را در اولین بازدیدتان از این منطقه تحت تاثیر قرار داد؟

قطعا پله‌های منحصر به فرد و با شکوهی که قلب کاخ آگوستوس‌بورگ است و کار بالتازار نویمان است

در چه فصلی این جا از همیشه زیباتر است؟

هر فصلی از سال لطف خود را دارد. در فصل بهار در پارک مخصوص کاخ گیاهانی می رویند که نمونه شان را در مناطق دیگر کم تر خواهید یافت. به طور نمونه گل هایی از تیره ی شقایق و آلاله. وقتی جنگل پر از این گل های زیبا است، هر دوستدار طبیعتی مسحور این مناظر تماشایی می شود.

از چه چیز دیگری باید در لوبک دیدن کرد؟

من بازدید از موزه ماکس ارنست را توصیه می کنم. مجموعه ای از آثار این هنرمند در بخش نقاشی و گرافیک در این موزه جمع آوری شده است. این نقاش آلمانی که از نمایندگان شاخص سبک دادائیسم است، در شهر برول به دنیا آمده است.

بازدید از میراث فرهنگی جهان اشتهای آدم را باز می کند. توصیه ای برای ما در مورد یک غذای ویژه این منظقه دارید؟

یکی از گیاهانی که در این منطقه می روید، مارچوبه است. من توصیه می کنم در ماه مه یا ژوئن نیز سری به این منطقه بزنید تا از خوردن مارچوبه بی نصیب نمانید.

از کدام اثر که نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو آمده دوست دارید دیدن کنید؟

به عنوان کسی که دوستدار دیدنی های مصر است، علاقه مندم تا در سفری به مصر از میراث جهانی آن کشور دیدن کنم.

کریستیانه وینکلر

در حوالی شهر کلن متولد شده است.

تحصیلات وی در دانشگاه بن در رشته ی تاریخ، تاریخ هنر و ادبیات بوده است. وینکلر تحصیلات خود را در دانشگاه کلن در رشته ی مدیریت هنری ادامه داد. او در حال حاضر در کاخ های آگوستوس بورگ و فالکن لوست در شهر برول مسئول پاسخ گویی به پرسش های مربوط به تاریخ هنر و همچنین مسئول روابط عمومی این مکان است.

 

بینگن

۶۵ کیلومتر

کوبلنتس

۹۷ کیلومتر

برول

۲۰ کیلومتر

کلن

۷۱ کیلومتر

آخن

۱۲۸ کیلومتر

اسن