هشت پرسش از

ابرهارد برشت، شهردار شهر کوییدلین بورگ

من می خواهم از میراث جهانی کوییدلین بورگ دیدن کنم: چه توصیه ای به من می کنید؟

من پیشنهاد می کنم دوری در مرکز شهر بزنید و با بخش های تاریخی شهر آشنا شوید. در این میان کلیسای اشتیفت و گنجینه های گران بهای درون آن نیز تماشایی هستند.

از چه چیزی در این پارک بیشتر خوشتان می‌آید؟

به معماری شهر بسیار علاقه مند هستم. این معماری به بازدیدکننده این حس را می دهد که در مکانی تاریخی حضور دارد.

آیا توصیه‌ای خاص برای ما دارید؟

باید به محله ی مونسن برگ اشاره کنم که همچون شهر کوچکی است در دل شهر کوییدلین بورگ. در این محله، کوه مونسن برگ را خواهید یافت که در اطراف آن صومعه ای به سبک رومانسک قرار گرفته است. از بالای این صومعه می توان به منظره شهر نگاه انداخت و از زیبایی های آن لذت برد.

چه چیزی شما را در اولین بازدیدتان از این منطقه تحت تاثیر قرار داد؟

من در این شهر به دنیا آمده ام. اولین چیزی که در ذهن دارم دیوارها و دروازه ی تاریخی شهر است که من را تحت تاثیر خود قرار داده است.

در چه فصلی این جا از همیشه زیباتر است؟

در ماه دسامبر بازدیدکنندگان بسیاری به این شهر می آیند. البته در پایان تابستان و در فصل پاییز نیز کوییدلین بورگ جذابیت های خود را دارد.

از چه چیز دیگری باید در این مکان دیدن کرد؟

من بازدید از دو کلیسای ویپرت و کوریکوس در بخش شرقی شهر را توصیه می کنم که اولی با الهام از سبک معماری رمانسک ساخته شده است. کلیسایی هم در نزدیکی بازار شهر است با معماری سبک گوتیک. از گالری فاینینگر نیز می توان دیدن کرد که در آن آثار هنری هنرمند آلمانی-آمریکایی لاینل فاینینگر جمع آوری شده است. البته در شهر کوییدلین بورگ موزه های مختلفی نیز وجود دارند که حتما مورد توجه علاقه مندان قرار خواهند گرفت.

بازدید از میراث فرهنگی جهان باعث می‌شود اشتهای آدم برای خوردن غذایی خوشمزه باز شود. توصیه‌ای برای ما در مورد یک غذای ویژه این منطقه دارید؟

من رفتن به رستوران و آبجو فروشی لوده را توصیه می کنم. این آبجوسازی نسل هاست که به شکل سنتی اش حفظ شده است.

از کدام اثر که نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو آمده دوست دارید دیدن کنید؟

من دوست دارم که از شهر تجاری ویزبه در سوئد دیدن کنم.

ابرهارد برشت

اهل کوییدلین‌‌بورگ است و از سال ۲۰۰۱ به عنوان شهردار زادگاه خود خدمت می‌کند.

او در شهر لیپزیک در رشته فیزیک تحصیل کرد و از جمله در زمینه زیست‌فیزیک در برلین به فعالیت پرداخت. در سال ۱۹۹۰ در مجلس جمهوری دموکراتیک آلمان (آلمان شرقی) که برای نخستین بار انتخاباتی آزادانه را تجربه می‌کرد، به عنوان نماینده حضور داشت و در همان سال هم به عنوان نماینده در نخستین مجلس فدرال آلمان به فعالیت پرداخت.