۸ پرسش از

از بیاتریس بوسیان، سرپرست موزه ی تاریخ شهر ویسمار

من در ویسمار هستم. بازدید از چه چیزی را به نظر شما به هیچ عنوان نباید فراموش کنم؟

میدان شهر ، شهرداری و ساختمان "آلته شوده". بندر با گنبدهاش، دروازه ی آبی، انبارها و خانه درختی. کلیسای نیکلاس با تزیینات بی نظیرش، برج آجری کلیسای ماری بنا شده به سبک گوتیک. کلیسای گئورگ که بازسازی اش که از سال ۱۹۹۰ آغاز شد به معجزه ی ویسمار معروف است. کلیسای هایلیگر گایست (روح‌القدس)، خیابان "فریشه گروبه"، خیابان "شویر" و زرادخانه.

چه چیز این شهر برایتان بیش از همه جالب است؟

این تغییر ناگسسته‌ی از کوچک به بزرگ، از پهن به باریک، کوچه های باریک شما را به میدان شهر هدایت می کنند، بخش اصلی بندر که باریک است و در قرون وسطی ساخته شده، شهر را به یکباره به خلیج ویسمار در دریای بالتیک متصل می کند و خانه های باشکوه بازرگانان شانه به شانه‌ی به خانه های کوچک می رسند.

یک توصیه ی خاص برای ما دارید؟

به هنگام گردش آرام برای بازدید از شهر باید به حیات داخلی کلیسای هایلیگر گایست سر زد. هر کس که ورزشکارتر است باید به یک تور گردشگری مخصوص بازدید از برج‌های کلیسای نیکلاس یا کلیسای ماری بپیوندد و با معماری گوتیک که این کلیساها در آن سبک بنا شده‌اند، از زاویه‌ای ویژه آشنا شود. آن‌هایی که رمانتیک هستند باید این شهر را در شب تجربه کنند. در شب "فورستن هوف" که در حقیقت قصری است که مراسم عروسی دوک های مکلن‌بورگ در آنجا برپا می‌شد، حال و هوای خاصی دارد.

چه چیزی شما را در اولین بازدیدتان از این منطقه تحت تاثیر قرار داد؟

بخش قدیمی شهر دورتادور کلیسای نیکلای و لیندن آله در سمت جنوبی در نخستین دیدار من از ویسمار مرا به شدت تحت تاثیر قرار دادند.

در چه فصلی این جا از همیشه زیباتر است؟

هر وقت که فرصت دارید به دیدن این شهر بیایید. هر فصلی جاذبه‌ها و جشن‌های خودش را در ویسمار دارد. در بهار روزهای معروف به "هرینگ "، در تابستان کشیده شدن زندگی به خیابان‌ها و میدان‌ها، در پاییز که در روز بازدید از آثار باستانی بسیاری از ساکنان ویسمار به طور رایگان، در خانه‌ها و باغ‌هایشان را به روی بازدید‌کنندگان می گشایند.

از چه چیز دیگری باید در لوبک دیدن کرد؟

در "ون دورف" محله ای در غرب بخش قدیمی شهر می‌توانید از روی پل، خلیج ویسمار و بخش قدیمی شهر را در چشم‌اندازی خاص ببینید. قبرستان ویسمار در جنوب بخش قدیمی هم که مانند یک پارک است با درختان قدیمی و کلیساهای کوچکش ارزش قدم زدن را دارد.

بازدید از میراث فرهنگی جهان اشتهای آدم را باز می کند. توصیه ای برای ما در مورد یک غذای ویژه این منظقه دارید؟

ماهی تازه از بازار بندر با شراب گازدار ویسمار

از کدام اثر که نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو آمده دوست دارید دیدن کنید؟

در آلمان ازباغ‌های "دساو – وورلیتسر"، در اروپا از شهر "کاراکاسون" در فرانسه و "سابیونه‌ تا" در ایتالیا و اگر اجازه داشته باشم از اثری که در اروپا نیست دیدن کنم، کیوتو در ژاپن را انتخاب می کنم.

بیاتریس بوسیان

در شهر مونستر متولد و بزرگ شده است.

در سال ۱۹۹۱ در مکلن بورگ فورپومن در اداره ی مرمت آثار تاریخی شورین مشغول به کار شد. از ۱۸ سال گذشته تاکنون در ویسمار زندگی می کند و سرپرستی موزه ی تاریخ شهر را بر عهده دارد.

 

واتن مر

۱۱۸ کیلومتر

برمن

۷۵ کیلومتر

لوبک

۶۸ کیلومتر

ویسمار

۱۴۰ کیلومتر

اشترالزوند

۱۲۶ کیلومتر

هامبورگ